"Dijital Okuryazarlık" ve "Dijital Çağda Yükseköğretimde Öğrenme ve Öğretme" Dersleri Duyurusu

Öğrencilerin kayıtları “Dijital Okuryazarlık”dersine, öğretim elemanlarının kayıtları “Dijital Çağda Yükseköğretimde Öğrenme ve Öğretme” dersine yapılmıştır. Öğrenciler ve öğretim elemanları şu adımları izleyerek derslere erişim sağlayabilirler:

Öğretim Elemanları

1.            https://anadolulms.anadolu.edu.tr/  adresine gidiniz.

2.            Ekranda “Diğer” seçeneğini tıklayınız.

3.            Açılan ekranda kullanıcı adı ve şifre olarak TC Kimlik numaranızı kullanınız.

4.            Sol menüde “Sertifika Dersleri / Diğer Organizasyonlar” başlığı altında kayıtlı olduğunuz dersi bulabilirsiniz. Dersin adına tıklayınız.

5.            Açılan sayfada ilk olarak sol menüde bulunan “Ders Tanıtımı”, “Sıkça Sorulan Sorular” ve “Giriş” başlıklarını dikkatle inceleyiniz.

6.            Ders içeriklerini çalışmaya başlamadan önce dersin yapısını anlamanız amacı ile hafta içeriklerine hızlıca göz atmanız ve sistem yapısını tanımaya çalışmanız tavsiye edilmektedir.

Öğrenciler

1.            https://anadolulms.anadolu.edu.tr/  adresine gidiniz

2.            Ekranda “Diğer” seçeneğini tıklayınız.

3.            Açılan ekranda kullanıcı adı ve şifre olarak TC Kimlik numaranızı kullanınız.

4.            Sol menüde “Derslerim” başlığı altında kayıtlı olduğunuz dersi bulabilirsiniz. Dersin adına tıklayınız.

5.            Açılan sayfada ilk olarak sol menüde bulunan “Buradan Başlayın” ve “Sıkça Sorulan Sorular” sekmelerini dikkatle inceleyiniz.

07-13 Ekim 2019 haftası oryantasyon haftası olarak belirlenmiştir. Dersler 14 Ekim 2019 itibarı ile başlayacaktır. Bu zamana kadar öğrenciler ve öğretim elemanlarının sistemi incelemeleri faydalı olacaktır.